Štičí vila - oddílová klubovna

Když nejsme na loděnici, využíváme ke schůzkám naši novou klubovnu, ze které je to k Orlici jen kousek.

Malý domeček v bývalé vagónkové kolonii v Malšovicích jsme získali od starých vodáků. Byl v dosti neutěšeném stavu, ale nebyl moc veliký, a tak jsme se pustili do opravy. Protože jsme si vše dělali sami a nejvíce práce odvedli hlavně členové oddílu, tedy skauti a skautky, trvalo nám to skoro tři roky. Odměnou nám je po deseti letech různých "azylů" vlastní klubovna, kterou jsme vyladili do vodácko-námořnického stylu. Není nijak velká, ale díky své skvělé poloze na kraji přírodního parku Orlice nám poskytuje přesně to, co ke schůzkám potřebujeme - přírodu a blízkost řeky. Na pozemek se vejde i ohniště a kůlna a možná ho časem ozdobí i stylový maják.

• Vybavení

5x stůl, 6x lavice, 4x bedna na sezení, kuchyňský stůl, rychlovarka, 30 hrnečků, hrnec na čaj, naběračka, potřeby na mytí nádobí, v předsíni botník, věšáky

• Provoz

spaní na zemi na karimatkách, kadibudka na zahradě, voda ve studni užitková, kanystry na pitnou vodu (dováží se), venku ohniště, topí se v kamnech, dřeva dostatek