Štičí vila - nová oddílová klubovna

Po deseti letech existence oddílu a sdílení kluboven s jinými oddíly jsme se odhodlali k vážnému kroku - stavbě vlastní a jen naší klubovny. A protože to je domeček v nejkrásnější čtvrti Hradce a blízko loděnice, říkáme jí "vila".

Malý domeček v bývalé vagónkové kolonii v Malšovicích jsme získali od bývalých vodáků. Byl v dosti neutěšeném stavu, ale protože není moc veliký, rozhodli jsme se pustit do opravy. To v mnohých ohledech znamená skoro kompletní náhradu neopravitelných částí. Nejsme nároční na vybavení a tak klubovna bude zařízená skromně a hlavně vlastními silami a rozpočtem. Chceme, aby co nejvíce prací a následné péče bylo v našich, převážně dětských, rukou. V počátku se samozřejmě neobejdeme bez dospělácké pomoci, ale práce uvnitř klubovny a s drobnějším nářadím už bude zábavou pro mladší i nejmladší členy oddílu.

Co vlastní klubovnou získáme?
  • Místo pro zimní schůzky

• Úložný prostor pro táborové věci

• Místo pro oddílové vzpomínky

• Prostor pro zručné ruce

• Zkušenosti s péčí o majetek

Jak pokračujeme

• Co už je hotovo

Nová střecha, revize a rozvod elektriky, nová zadní část, zbourání předsíňky, odvezení dalšího odpadu, zateplení stěn a krovu, částečně obklady.

• Co nás ještě čeká

Dostavba předsíňky, komín, dozdění základů, vsazení okna, okapy. Podlaha, vnitřní stěny.

• Jak můžete pomoci

Nabídněte nám zbytky materiálu, přijďte na brigádu, doporučte řemeslníka, poskytněte řidiče a přívěs.

Od původního stavu k současným úpravám. Fotogalerie