Jsem členem Štik

Využij čas strávený s oddílem co nejlépe. Kromě samotné účasti na schůzkách, výpravách a táborech, což je samozřejmě základ, můžeš žít se Štikami i ve zbytku týdne.

Sbírej hliník

Pro vylepšení stavu oddílové pokladny sbíráme celoročně hliník. Jedná se především o odpad z domácnosti např. víčka od jogurtů, plechovky od nápojů apod. Dále i větší odpad - různé trubky, dráty, hrnce atd. Nemíchejte prosím do jednoho pytle drobnosti z kuchyně a velký odpad. Pro výkupnu jsou to dvě různé položky. Hliník můžete nosit kdykoliv na loděnici nebo do klubovny. U větších objemů je možné se domluvit individuálně.

Daruj krev

Ti z vás, kteří již překročili hranici dospělosti se mohou s účastnit akce Daruj krev se skauty. Probíhá každý rok v listopadu. Kromě toho chodíme společně darovat krev za náš oddíl i mimo tuto akci, celkem 3x do roka. Připoj se k našemu dobrému skutku! Moc nás těší, když se občas s námi vypraví i rodiče.

Nauč se

Některé věci je dobré nosit v hlavě. Pokud jsi na schůzce něco nestihnul nebo jsi chyběl, je čas to doplnit.

Jsem kormidelník

Pokyny k táborovým kroužkům 2017
Vedení schůzek na loděnici IV.-V. 2017

Počasí

Štičí akce probíhají za každého počasí. Ono totiž nikdy není tak tragické jak se to hlásí v televizi nebo na internetu. A i kdyby, napiš si Ježíškovi o fajn bundu či kalhoty a místo předpovědi ti bude stačit ranní pohled z okna. Pro velké zvědavce a plánovače přeci jen máme spolehlivý server na předpověď. Dva dny dopředu už je předpovídané počasí velmi pravděpodobné.

Nabídka vybavení

Vesta ti je už malá a rukávy u krojové košile krátké? Pod stromečkem jsi našel ešus a na skautském plese vyhrál další? Nevadí někomu se určitě bude hodit. Máš-li co nabídnout pošli název a cenu a věc bude zde vyvěšena.

Štičí bazar

Po schůzkách a výpravách jdou Štiky domů a na loděnici či ve vleku osiří němí společníci. Přihlaste se o ně, ještě budou dobře sloužit. Aktuální nabídka bazaru:

Odborky

Každý z nás vyniká v něčem jiném. Právě proto jsou tu odborky, speciální skautské "zkoušky" z nejrůznějších oborů. Vyber si podle svého zájmu, pusť se do plnění a ozdob svůj kroj jedinečnou nášivkou.

• Vyber si odborku a stáhni si podmínky plnění.
    Skautské odborky
    Odborky žabičky a vlčata

• Na schůzce oznam kapitánovi, že jsi se rozhodl pro plnění. Přines si vytisknutý list (podmínky) odborky a domluv se na konkrétním způsobu plnění. Je možné, že mnohý z úkolů bude prakticky využitelný pro oddíl.

• Nezapomeň, že ty sám určuješ co a kdy si splníš, nikdo tě nebude pobízet a připomínat .

• Stezky a Plavby

Během svého působení v oddíle se naučíš noho nových věcí. Jaké by to měly být ti napoví sešitky, zvané Plavba (pro žabičky a vlčata) nebo Stezka (Cesta) pro skauty a skautky. Vše co si splníš si nech podepsat od kapitána nebo kormidelníka. Po ukončení jednotlivých stupňů na tebe opět čeká nášivka na kroj.

Skautské časopisy

Každý člen oddílu dostává automaticky do schránky časopis podle své věkové kategorie. Pokud tě zajímá, co se děje v těch ostatních, je tu internetová knihovna všech titulů a čísel.

Štičí kuchařka

Unikátní gastronomické dílko, které je oblíbené zejména pro svoji srozumitelnost pro naprosté začátečníky. Velmi nás těší, že se členové oddílu uchylují k vaření i doma a používají právě Štičí kuchařku. Jen prosím myslete na to, že rozpisy jídel jsou uvedeny pro cca 25 osob!

Štičí zpěvník

Zpíváme s nadšením, takže nemůže chybět ani soubor našich oblíbených písní.

Skautský kroj

Některé oddílové akce se neobejdou bez parádního vodáckého stejnokroje. Skautský kroj budiž vždy v bezvadném stavu, s našitými nášivkami a všemi získanými odznaky, doplněn čistou bílou čepičkou a tmavomodrými kraťasy či sukní. Stejně tak by ve tvém šatníku nemělo chybět pruhované námořnické tričko.